Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Bashkia > Draft Plani Rajonal i Menaxhimit të Mbetjeve Qarku Berat

Draft Plani Rajonal i Menaxhimit të Mbetjeve Qarku Berat

​   

        Draft Plani Rajonal i Menaxhimit të Mbetjeve Qarku Berat ​

Pesë bashkitë e Qarkut Berat janë duke zbatuar një Projekt për Menaxhimin e Integruar të Mbetjeve (MIMN) të financuar nga Sekretariati i Shtetit Zviceran për Çështjet Ekonomike (SECO) me një kontribut grant prej 2.2 milion franga zvicerance. Zbatimi i projektit po mbështetet nga INFRASTRUKTUR & UMWELT, në partneritet me FLAG dhe SEHLHOFF. Projekti mbështet zbatimin e rregulloreve shqiptare për mbetjet (përkatësisht përputhshmërinë me direktivat e BE për menaxhimin e mbetjeve) në bashkitë e Qarkut Berat. Në kuadër të këtij projekti është përgatitur një Plan Rajonal për Menaxhimin e Mbetjeve (PRMM), si një element i rëndësishëm për të udhëhequr zhvillimin e ardhshëm të menaxhimit të mbetjeve. Më poshtë mund të shkarkoni draftin e plotë: 

Draft Plani Rajonal i Menaxhimit te Mbetjeve, Qarku Berat.pdf 


Eventet

<nëntor 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627
28
e enjte, nëntor 28, 2019
29
e premte, nëntor 29, 2019
301
234567
8
e diel, dhjetor 8, 2019

Se shpejti


Buletini Informativ