Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Bashkia > Plani i Përgjithshëm Vendor

Plani i Përgjithshëm Vendor

Bashkia Kuçovë ka ndërmarrë nismën për hartimin e "Planit të Përgjithshëm Vendor të Territorit Administrativ", sipas përcaktimeve

- të ligjit 115/2014 dt. 31.07.2014, "Për ndarjen Administrativo-Territoriale të Njësive të Qeverisjes Vendore në Republikën e Shqipërisë", dhe në

- zbatim të parashikimeve të ligjit nr.107/2014 "Për planifikimin dhe Zhvillimin e Territorit".

Në këtë proces, Bashkia po asistohet nga USAID, përmes Projektit për Planifikimin dhe Qeverisjen Vendore (PLGP) dhe Institutit për Zhvillimin e Habitatit (Co-PLAN), si një nga 5 Bashkitë model në Republikën e Shqipërisë në kuadër të planifikimit të territorit.

Shkaqet e hartimit të planit të përgjithshëm vendor të Bashkisë së Kuçovës, janë detyrimi ligjor, gjendja ekzistuese dhe problematikat e zhvillimit të territorit, orientimi i zhvillimit dhe kërkesave për ndërtime si dhe balancimi i interesave publike dhe private. Prezantimi i Planit te Pergjithshem Vendor eshte realizyar ne gjashte degjesa publike ne te cilen morren pjese komisioni qytetar, antare te Keshillit Bashkiak dhe qytetar te interesuar. Me poshte po ju paraqesim Strategjin e Zhvillit Territorial:


STRATEGJIA E ZHVILLIMIT TERRITORIAL_Kucove pdf.pdf

Eventet

<tetor 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
2526272829301
2345678
9101112131415
1617
18
e mërkurë, tetor 18, 2017
19202122
23242526272829
3031123
4
e shtunë, nëntor 4, 2017
5

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ