Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Bashkia > Projekte

Projekte

​​​​Infrastruktura rrugore

Ndërtimi i rrugës "Kuçovë-Lumas" 

Rikonstruksioni i rrugës "Toli Shuka" (lapidar-tunelet e UMN)

Rikonstruksioni i rrugës "Koli Hoxholli" (dega ushtarake - spital)

Rikonstruksioni i rrugës "Kongresi i Lushnjes" (prapa partizanit)

Rikonstruksioni i rrugës "Koço Koleci" vazhdim (Isa Dhëmbi - lokali Sybi Demo)

Rikonstruksioni i Shkallëve të Pikës Turistike

Rikonstruksion i rrugës "Ismail Qemali" (shkolla 18 Tetori - Brisqet)

Rikonstruksion i rrugës në fshatin Bardhaj

Rikonstruksioni i rrugëve të brendshme në fshatin Magjatë

Ura e varur në njësinë administrative të Lumasit 

Shërbimet Sociale

Banesë 6-katëshe me qëllim social

​​​​​Shërbimet Publike

Zgjerimi i varrezave 

Vendi i grumbullimit te mbetjeve urbane 

Kanali i ujrave të zeza KUZ në lagjen 11 Janari (sipër fushës së druve)

Kanali Kullues (porta e përpunimit - hipoteka)

Ndërtim i K.U.Z. në fshatin Gegë dhe Drizë

​Arsimi 

Ndërtimi i shkollës 9-vjeçare "18 Tetori" në lagjen nr. 1, Blloku "11 Janari" 

Rikonstruksioni i sheshit të shkollës "Gaqi Karakashi"

Rikkonstruksioni i shkollës 9-vjeçare Rreth Tapi (shtesë kati)

Rikonstruksion i shkollës 9-vjeçare Vodës 

Rikonstruksion i shkollës 9-vjeçare dhe e mesme Perondi

Sport​i ​

Rikonstruksion i stadiumit 
 


 

 

Eventet

<tetor 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
2526272829301
2345678
9101112131415
1617
18
e mërkurë, tetor 18, 2017
19202122
23242526272829
3031123
4
e shtunë, nëntor 4, 2017
5

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ