Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > 7 Netet e Nostalgjise te Kinemase Italiane ne kinemane Kadri Roshi Kucove

Kategorite

Filtro:

7 Netet e Nostalgjise te Kinemase Italiane ne kinemane Kadri Roshi Kucove

Prej datës 1 Nëntor në kinemanë "Kadri Roshi" Kuçovë nën kujdesin e veçantë të kryetarit të bashkisë z.Selfo Kapllani, ka nisur aktiviteti kinematografikë "7 netët nostalgjike të kinemasë Italiane". Organizatorja e këtij aktiviteti "Cinemania film" në bashkëpunim me Qendrën Kombëtare të Kinematografisë, Arkivin Qendror Shtetëror të filmit si edhe me Qendrën Kulturore "Feniks" e shikojnë zhvillimin e këtij aktiviteti në një këndvështrim tjetër, duke hapur një diskutim tjetër mes të rinjve për shijet, estetikën dhe dashurinë ndaj artit.

Aktiviteti do të ndiqet falas nga spektatori i qytetit të Kuçovës dhe për shtatë net me radhë do të jepen filma të ndryshëm të kinemasë Italiane. 

Eventet

<nëntor 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27
28
e martë, nëntor 28, 2017
29
e mërkurë, nëntor 29, 2017
30123
4567
8
e premte, dhjetor 8, 2017
910

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ