Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Citytech 2017 ne Ankara me pjesemarrje te Nenkryetarit te Bashkise

Kategorite

Filtro:

Citytech 2017 ne Ankara me pjesemarrje te Nenkryetarit te Bashkise

​Përfaqësues të 10 bashkive nga Shqipëria – Kavajë, Fier, Mallakastër, Përmet, Durrës, Lezhë, Burrrel, Has, Selenic dhe Kuçovë ndoqën panairin "Citytech 2017" në Ankara në datat 28-30 Shtator. Në këtë panair dhe samit të qeverisë vendore u prezantuan teknologjitë e reja që përdorin bashkitë Turke dhe ato të vendeve të tjera, në kryerjen e shërbimeve mjedisore, në infrastrukturë, në shërbime sociale, në monitorimin e sistemeve të ujësjellësve, trajtimit të ujërave të zeza etj. Kjo vizitë u realizua në saj të bashkëpunimit të së Shoqatës së Bashkive të Turqisë me Shoqatën e Bashkive të Shqipërisë. I pranishëm në këtë samit si përfaqësues i Bashkisë së Kuçovës ishte N/Kryetari z.Ilirjan Llangozi. 

Eventet

<janar 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
25262728293031
1
e hënë, janar 1, 2018
2
e martë, janar 2, 2018
34567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ