Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Citytech 2017 ne Ankara me pjesemarrje te Nenkryetarit te Bashkise

Kategorite

Filtro:

Citytech 2017 ne Ankara me pjesemarrje te Nenkryetarit te Bashkise

​Përfaqësues të 10 bashkive nga Shqipëria – Kavajë, Fier, Mallakastër, Përmet, Durrës, Lezhë, Burrrel, Has, Selenic dhe Kuçovë ndoqën panairin "Citytech 2017" në Ankara në datat 28-30 Shtator. Në këtë panair dhe samit të qeverisë vendore u prezantuan teknologjitë e reja që përdorin bashkitë Turke dhe ato të vendeve të tjera, në kryerjen e shërbimeve mjedisore, në infrastrukturë, në shërbime sociale, në monitorimin e sistemeve të ujësjellësve, trajtimit të ujërave të zeza etj. Kjo vizitë u realizua në saj të bashkëpunimit të së Shoqatës së Bashkive të Turqisë me Shoqatën e Bashkive të Shqipërisë. I pranishëm në këtë samit si përfaqësues i Bashkisë së Kuçovës ishte N/Kryetari z.Ilirjan Llangozi. 

Eventet

<mars 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627281234
567891011
1213
14
e mërkurë, mars 14, 2018
15161718
192021
22
e enjte, mars 22, 2018
232425
262728293031
1
e diel, prill 1, 2018
234567
8
e diel, prill 8, 2018

Se shpejti


Buletini Informativ