Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Gjeneral dhe Playboy komedia teatrale e cila u shfaq dje ne Kinemane Kadri Roshi, Kucove

Kategorite

Filtro:

Gjeneral dhe Playboy komedia teatrale e cila u shfaq dje ne Kinemane Kadri Roshi, Kucove

Nën kujdesin e veçantë të Kryetarit të Bashkisë z.Selfo Kapllani u mundësua vendosja në skenën e kinemasë "Kadri Roshi" të qytetit të Kuçovës, komedia teatrale "Gjeneral dhe Playboy" me regji dhe skenar të Bujar Kapexhiut.

Në këtë shfaqe interpretuan aktorë të Teatrit Kombëtarë, Bujar Asqeriu, Natasha Sela, Suela Konjari, Muharrem Hoxha, Xhevair Zeneli, Edvin Mustafa dhe Ramela Koleci.

Kjo komedi trajtonte një temë shumë aktuale të punësimeve jo në bazë të meritokracisë por në bazë të njohjeve dhe lidhjeve me politikën. Personazhi kryesor i komedisë ishte gjeneral Tavo, i cili pushohet nga puna me pretekstin se kishte dalë jashtë shtetit pa leje. Paralel me këtë ngjarje komshiu i tij, një toger i paaftë punësohet në ministri nën gradat e një gjenerali. Komedia u duartrokit dhe u mirëprit ngrohtë  nga i gjithë publiku i pranishëm pasi interpretimi i aktorëve të mëdhenj të skenës shqiptare ishte i shkëlqyer.

 

Eventet

<mars 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627281234
567891011
1213
14
e mërkurë, mars 14, 2018
15161718
192021
22
e enjte, mars 22, 2018
232425
262728293031
1
e diel, prill 1, 2018
234567
8
e diel, prill 8, 2018

Se shpejti


Buletini Informativ