Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Mbledhja e Keshillit Bashkiak date 04.10.2017

Kategorite

Filtro:

Mbledhja e Keshillit Bashkiak date 04.10.2017

Zhvillohet mbledhja e Këshillit Bashkiak Kuçovë datë 04.10.2017, me këtë rend dite:

·   Ndryshim plani në buxhetin e vitit 2017.

·   Mbi miratimin e taksave dhe tarifave vendore të vitit 2018.

·  Për një ndryshim në VKB nr. 05, datë 21.07.2015 "Për zgjedhjen e përfaqësuesve të Këshillit Bashkiak Kuçovë në Këshillin e Qarkut Berat", "Mbi miratimin për zëvendësimin dhe zgjedhjen e përfaqësuesit të Këshillit Bashkiak Kuçovë në Këshillin e Qarkut Berat.

· ​ Informacion për analizën e zbatimit të buxhetit të Bashkisë Kuçovë për periudhën Janar-Gusht 2017

· Informacion mbi punën e bërë nga Qendra Kulturore "Feniks" dhe çfarë aktivitetesh kulturore janë planifikuar deri në fund të vitit 2017

·  Informacion mbi punësimet e bëra për profile të ndryshme pune dhe mbi bazën e specialiteteve që punëkërkuesit kanë pasur si në ndërmarrjet shtetërore dhe në ato private, e dokumentuar sipas regjistrit të punë-kërkuesve

· Informacion mbi gjendjen e rrugëve rurale të njësive administrative Kuçovë dhe masat e marra për mirëmbajtjen e tyre

· Informacion mbi ofrimin e shërbimit të vaditjes për fermerët e njësive administrative Perondi, Lumas, Kozare, sa janë shpenzuar dhe sa të ardhura janë arkëtuar nga ky shërbim i ofruar.

· Informacion për propozimin e ardhur nga OKDA mbi riemërtimin rrugë "Vasillaq Tanku", informacion i mbetur nga muaji i kaluar.

 

Eventet

<mars 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627281234
567891011
1213
14
e mërkurë, mars 14, 2018
15161718
192021
22
e enjte, mars 22, 2018
232425
262728293031
1
e diel, prill 1, 2018
234567
8
e diel, prill 8, 2018

Se shpejti


Buletini Informativ