Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Mbledhja jo e radhes e Keshillit Bashkiak 07.09.2018

Kategorite

Filtro:

Mbledhja jo e radhes e Keshillit Bashkiak 07.09.2018

 

Ditën e sotme Këshilli Bashkiak Kuçovë realizoi mbledhjen jo të radhës për miratimin e projekt-vendimit " Ndryshim plani në buxhet".

Buxheti i vitit 2018 do të ndryshoj në kuadër të dy projekteve " Rikonstruksionin e Kopshtit Nr.1" dhe " Rikonstruksionin e shkollës " 5 Tetori" ".

Rikonstruksioni i Kopshtit Nr.1 do të realizohet plotësisht me fondet e Bashkisë Kuçovë, ndërkohë ai i shkollës " 5 Tetori" është një bashkëfinancim midis Qeverisë Shqiptare dhe Bashkisë Kuçovë.  

Sapo edhe puna konkrete të filloj në të dyja objektet do t'ju informojmë mbi projektin, vlerën dhe ecurinë e punimeve. Ndërkohë janë marrë të gjitha masat e nevojshme që fëmijëve të kopshtit, nxënësve dhe stafit të mësuesve dhe edukatoreve t'ju sigurohen ambiente të përshtatshme për fillimin e vitit të ri shkollor. 

Eventet

<nëntor 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627
28
e mërkurë, nëntor 28, 2018
3012
345679

Se shpejti


Buletini Informativ