Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Mbledhja jo e radhes e Keshillit Bashkiak 12 Prill 2019

Kategorite

Filtro:

Mbledhja jo e radhes e Keshillit Bashkiak 12 Prill 2019

Gjatë ditës së sotme u zhvillua mbledhja jo e radhës  e Këshillit Bashkiak Kuçovë në të cilën u miratuan projekt-vendimet mbi ndihmën ekonomike dhe paaftësinë, projekt-vendimi mbi "Miratimin e ndryshimit të planit të buxhetit për vitin 2019". Ky ndryshim plani në buxhet përkon me shtesën e planit për pjesën e bashkëfinancimit të projektit  për rikonstruksionin e shkollës " 18 Tetori" në vlerën 13,064,744 lekë për vitin 2019.

Për mungesë votash në këshill kaloi për diskutim në mbledhjen tjetër të radhës projekt-vendimi "Për dhënien me qira, enfiteoze të pasurisë me nr. 64/15, vol 200, faqe 23, transferuar me V.K.M nr. 1323, datë 01.10.2008, në interes të të tretëve me qëllim rehabilitimin dhe zhvillimin e aktivitetit ekonomik sipas kërkesës së subjektit të interesuar", i cili konsistonte në hapjen e procedurave të ankandit publik për ndërtimin e projektit fotovoltaik me panele diellore. 

Eventet

<janar 2020>
HënMarMërEnjPreShtDie
3031
1
e mërkurë, janar 1, 2020
2345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Se shpejti


Buletini Informativ