Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Monitorimi i funksioneve të deleguara të Bashkive në lidhje me Qendrat e Kujdesit Shëndetësor Parësor

Kategorite

Filtro:

Monitorimi i funksioneve të deleguara të Bashkive në lidhje me Qendrat e Kujdesit Shëndetësor Parësor

​Ditën e sotme u zhvillua në ambientet e Bashkisë Kuçovë një takim nga Qendra Aleanca Gjinore për Zhvillim në kuadër të projektit "Monitorimi i funksioneve të deleguara të Bashkive në lidhje me Qendrat e Kujdesit Shëndetësor Parësor".

Qëllimi i këtij projekti është të monitorojë në Bashkitë Mirditë, Gramsh, Urë Vajgurore, Pogradec dhe Kuçovë, një nga funksionet më të rëndësishme në fushën e infrastrukturës dhe shërbimeve publike:"Ndërtimin, rehabilitimin dhe mirëmbajtjen e ndërtesave të shërbimit parësor shëndetësor dhe zhvillimin e aktiviteteve edukuese e promovuese në nivel vendor, të cilat lidhen me mbrojtjen e shëndetit, si dhe administrimin e qendrave e të shërbimeve të tjera në fushën e shëndetit publik, sipas mënyrës së përcaktuar me ligj".

Në këtë takim morën pjesë përfaqësues të Bashkisë, mjekë dhe infermierë nga Qendrat Shëndetësore, përfaqësues nga Drejtoria e Shëndetit Publik dhe qytetarë.

Eventet

<mars 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627281234
567891011
1213
14
e mërkurë, mars 14, 2018
15161718
192021
22
e enjte, mars 22, 2018
232425
262728293031
1
e diel, prill 1, 2018
234567
8
e diel, prill 8, 2018

Se shpejti


Buletini Informativ