Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Ne Kuadër te Muajit te Luftes Kunder Trafikimit te Qenieve Njerezore

Kategorite

Filtro:

Ne Kuadër te Muajit te Luftes Kunder Trafikimit te Qenieve Njerezore

        Në kuadër të muajit të luftës kundër trafikimit të qenieve njerëzore dhe  planit të mobilizimit "Unë Mbroj Fëmijët", Drejtoria e Shërbimit Social, Njësia për Mbrojtjen  e Fëmijëve është duke informuar aktorët lokalë të cilët punojnë me dhe për fëmijët për hyrjen në fuqi të Ligjit " Për të Drejtat dhe Mbrojtjen e Fëmijës" Nr 18/2017 I  miratuar më datë 23 Shkurt 2017 dhe ka hyrë në fuqi më Qershor 2017.

Ky ligj ka për qëllim:

Të përcaktojë të drejtat , aksesin në të drejta si dhe mekanizmat konkrete dhe efektive që garantojnë realizimin me efektivitet të këtyre të drejtave. Gjithashtu ai ka për qëllim ngritjen e një sistemi efektiv për mbrojtjen e fëmijëve, mbi bazën e një bashkëpunimi të forte ndër-sektorial dhe forcimin e aftësive reaguese të sistemit për parandalimin dhe mbrojtjen e fëmijëve nga të gjitha format e dhunës. 

Eventet

<dhjetor 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627
28
e mërkurë, nëntor 28, 2018
3012
345679
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
1
e martë, janar 1, 2019
23456

Se shpejti


Buletini Informativ