Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Perfundimi i Terminalit te autobusave

Kategorite

Filtro:

Perfundimi i Terminalit te autobusave

Sapo ka përfunduar ndërtimi i Terminal "Kuçova". Ndërtimi i këtij terminali ka zgjidhur një nga problemet shqetësuese që ka të bëjë me lëvizjen e qytetarëve por edhe me vendqëndrimin në një vend të sigurt të mjeteve të udhëtimit.

Specialistët e Drejtorisë së Shërbimeve Publike dhe Transportit në Bashkinë Kuçovë kontrolluan në vend përfundimin e punimeve për të verifikuar që funksionimi i këtij terminali nuk do të sjell asnjë problem tek drejtuesit e automjeteve dhe te qytetarët.

Ndër kushtet e kërkuara nga Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Transportit ishin  vendosja e tabelave të qarkullimit rrugor hyrje-dalje dhe vendosja e njoftimit për vendndodhjen e Terminalit. Duhet gjithashtu që në mungesë të një semafori për hyrje-daljet e autobusëve duhet të vendoset një shtyllë dhe një pasqyrë përballë hyrjes në Terminal, për të treguar nëse është e lirë rruga për drejtuesit e automjeteve.

Me plotësimin edhe të këtyre kritereve shumë shpejt ky Terminal do të jetë në funksion të udhëtarëve.


 

Eventet

<prill 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
272829303112
34
5
e mërkurë, prill 5, 2017
6789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1
e hënë, maj 1, 2017
234567

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ