Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Perfundimi i Terminalit te autobusave

Kategorite

Filtro:

Perfundimi i Terminalit te autobusave

Sapo ka përfunduar ndërtimi i Terminal "Kuçova". Ndërtimi i këtij terminali ka zgjidhur një nga problemet shqetësuese që ka të bëjë me lëvizjen e qytetarëve por edhe me vendqëndrimin në një vend të sigurt të mjeteve të udhëtimit.

Specialistët e Drejtorisë së Shërbimeve Publike dhe Transportit në Bashkinë Kuçovë kontrolluan në vend përfundimin e punimeve për të verifikuar që funksionimi i këtij terminali nuk do të sjell asnjë problem tek drejtuesit e automjeteve dhe te qytetarët.

Ndër kushtet e kërkuara nga Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Transportit ishin  vendosja e tabelave të qarkullimit rrugor hyrje-dalje dhe vendosja e njoftimit për vendndodhjen e Terminalit. Duhet gjithashtu që në mungesë të një semafori për hyrje-daljet e autobusëve duhet të vendoset një shtyllë dhe një pasqyrë përballë hyrjes në Terminal, për të treguar nëse është e lirë rruga për drejtuesit e automjeteve.

Me plotësimin edhe të këtyre kritereve shumë shpejt ky Terminal do të jetë në funksion të udhëtarëve.


 

Eventet

<mars 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627281234
567891011
1213
14
e mërkurë, mars 14, 2018
15161718
192021
22
e enjte, mars 22, 2018
232425
262728293031
1
e diel, prill 1, 2018
234567
8
e diel, prill 8, 2018

Se shpejti


Buletini Informativ