Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Prezantimi i Paketes Fiskale 2018 para Komisionit Qytetar

Kategorite

Filtro:

Prezantimi i Paketes Fiskale 2018 para Komisionit Qytetar

Ditën e enjte më datë 20.09.2017, në ambientet e sallës së mbledhjeve të këshillit u zhvillua dëgjesa publike për "Paketën Fiskale 2018". Me një traditë disa vjeçare kjo dëgjesë u realizua në prani të komisionit qytetar dhe kryepleqve të fshatrave për të diskutuar mbi tarifat vendore të shërbimeve. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin edhe përfaqësues të administratës së bashkisë dhe të njësive administrative.   

Nga grupi i punës së përbërë nga N/Kryetari z.Nishani, Drejtori i Shërbimeve z.Shyti dhe Drejtori i Të Ardhurave z.Doksani u prezantuan dy variante për tarifat vendore. Në variantin e parë parashikohet një rritje me 100 lekë të tarifave të pastrimit, gjelbërimit dhe ndriçimit dhe në variantin e dytë parashikohet një rritje me 200 lekë. Sigurisht varianti i dytë u pa më i arsyeshëm por "Paketa Fiskale 2018" do të duhet të miratohet edhe nga Këshilli Bashkiak. Më poshtë po paraqesim të dyja variantet e propozuara për tarifat vendore rreth shërbime që ofron bashkia. 

Paketa Fiskale 2018, K.Q dhe Keshill.ppt

Eventet

<janar 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
25262728293031
1
e hënë, janar 1, 2018
2
e martë, janar 2, 2018
34567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ