Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Rikualifikimi i rruges se lagjes 11 Janari

Kategorite

Filtro:

Rikualifikimi i rruges se lagjes 11 Janari

Prej më shumë se një javë kanë nisur punimet për rikualifikimin e rrugës në lagjen nr.1, blloku "11 Janari".  Ky investim përfshin rehabilitimin dhe zhvillimin e lagjes më të vjetër të Kuçovës, nëpërmjet rikualifikimit të tre rrugëve së bashku, rruges  "Isa Boletini", rruga "Toli Shuko" dhe rruga "Koço Koleci" me një gjatësi totale prej 1390 m/l.

Këto rrugë ndodheshin në gjendje teje të amortizuara pasi nuk ishte kryer asnjë investim. Si rrjedhojë kjo ka ndikuar negativisht në zhvillimin urban të gjithë zonës. Prandaj rikualifikimi urban i kësaj rruge do ti japë një zhvillim një zone prej më shumë se 8800 banorë dhe do t'ju vijë ne ndihmë më shumë se 1290 familjeve.

Në këtë projekt përfshihen, sistemim/asfaltim i rrugës, ndërtimi i trotuareve në të dyja anët e rrugës, ndriçim/gjelbërimi, sistemim i ujërave të shiut dhe sistemim i ujërave të zeza. Ky investim i cili realizohet nga Fondi për Zhvillimin e Rajoneve kap shifrën 147 336 682 lekë me tvsh dhe Bashkia Kuçovë merr përsipër koston për mirëmbajtjen e projektit mbas implementimit të tij.  Punimet po realizohen nga kompania "Besta" sh.p.k dhe do të zgjasin 12 muaj nga dita e fillimit. Eventet

<shtator 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ