Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Takim informues mbi perfituesit e ndihmes ekonomike

Kategorite

Filtro:

Takim informues mbi perfituesit e ndihmes ekonomike

​Gjatë ditës së sotme Drejtoria Rajonale e Shërbimit Social Shtetëror e Qarkut Berat në bashkëpunim me Drejtorinë e Shërbimit Social në Bashkinë Kuçovë organizuan gjatë ditës së sotme një takim informues me personat që trajtohen me ndihmë ekonomike. Në këtë takim u diskutua mbi të gjitha problematikat që hasen gjatë aplikimit dhe rastet e përjashtimit nga ndihma ekonomike. Problematikat janë të shumta ndër to edhe masa në lekë që përfitojnë familjet që trajtohen me  ndihmë ekonomike. Masa e përfitimit si edhe kriteret e përzgjedhjes përcaktohen me Vendim të Këshillit të Ministrave nr.955, datë 7.12.2016 " Për përcaktimin e kritereve, të procedurave, dokumentacionit dhe masës së përfitimit të ndihmës ekonomike, ndryshuar më VKM nr.592, datë 18.10.2017".

 Më poshtë do të gjeni gjithë informacionin e nevojshëm mbi kriteret, procedurat dhe dokumentacionin

VKM nr.955, dt 1.12.2016.pdf

Eventet

<prill 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
25262728293031
1234567
891011121314
151617181920
21
e diel, prill 21, 2019
222324252627
28
e diel, prill 28, 2019
2930
1
e mërkurë, maj 1, 2019
2345

Se shpejti


Buletini Informativ