Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Vijimi i takimeve me perfaqesues te Dhomes se Tregtise Itali

Kategorite

Filtro:

Vijimi i takimeve me perfaqesues te Dhomes se Tregtise Itali

Në vijim të takimeve me Dhomën Tregtare Italo-Shqiptare (ACIA) dhe Bashkisë Kuçovë, Kryetari i Bashkisë z.Selfo Kapllani mirëpriti një delegacion nga Komuna e Montebelluna, Provinca Trevizo Itali.

Takimi konsistonte në prezantimin e potencialeve natyrore, fizike dhe humane për të zhvilluar më tej procedurat për realizimin e binjakëzimit me komunën Montobelluna.  Përgjatë dy ditëve u realizuan disa vizita në objekte me vlera historike dhe turistike për qytetin e Kuçovës, Kisha e Shën Kollit në Perondi dhe Kisha Katolike. Gjithashtu u vizituan disa fasoneri dhe biznese për të kuptuar nga afër zhvillimi ekonomik dhe social të zonës. 

Eventet

<mars 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
25262728123
45678910
111213
14
e enjte, mars 14, 2019
151617
18192021
22
e premte, mars 22, 2019
2324
25262728293031
1234567

Se shpejti


Buletini Informativ