Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Shtypi > Projekt i përbashkët i “Save the children” dhe Bashkisë Kuçovë

Kategorite

Filtro:

Projekt i përbashkët i “Save the children” dhe Bashkisë Kuçovë

​​​​​​​Kuçovë, një projekt dyvjecar i financuar nga Bashkimi Europian, që implementohet nga “Save the Children”, I është paraqitur Bashkisë së Kuçovës dhe anëtarëve të Këshillit Bashkiak, për tu bërë pjesë e projekteve të kësaj Bashkie në buxhetin e vitit 2016.

Ky projekt, i realizuar nga “Save the Children” dhe Qëndra Rinore e qytetit të K​uçovës ka si qëllim sjelljen në vemendje për rritjen e investimeve publike për fëmijët dhe financimin e projekteve me të rëndësishme që vete ata kanë realizuar, duke identifikuar edhe nevojat me emergjente që ato kanë.  Ndër projektet e realizuara nga fëmijët, janë cilësuar si me të rëndësishmet tre prej tyre: Financimi i transportit për ndjekjen e shkollave të mesme në qytet për fëmijët e zonave rurale. Krijimin e një këndi sportiv për të rinjtë dhe krijimin e kushteve të higjenes në shkollat e qytetit.

Ky projekt do të implementohet në katër Bashki të vendit në kuadrin e buxhetimit me pjesëmarrjen e fëmijëve, një risi e sjellë nga “Save the Children”.

Keto projekte I jane paraqitur bashkise se Kuçovës me shpresen e implementimit te tyre ne buxhetin e vitit 2016

Eventet

<shtator 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627282930311
234678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Se shpejti


Buletini Informativ