Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Sherbimet > Sherbimi i Gjelberimit

Sherbimi i Gjelberimit

​​​​Ky shërbim realizohet nga Sektori i Gjelberimit ne Drejtorine e Sherbimeve Publike dhe kryen këto shërbime:

  • Mirëmbajtjen e siperfaqeve të gjelbëruara urbane e familjare
  • Prodhimin dhe tregëtimin  e zogjve këngëtare
  • Prodhimin e farërave të ndryshme lulesh
  • Tregëtimin e luleveProjektim ambjentesh të gjelbëruara
 
Buxheti i alokuar nga Bashkia për vitin 2014 ka qenë 9 785 000 lekë dhe u realizua në masën 99.9%, ndërsa për vitin 2015 janë planifikuar
9 981 000 lekë me qëllim përmirësimin e këtij shërbimi.

STRUKTURA  E SIPËRFAQEVE GJELBËRUARA PËR VITIN 2014

Lule

(m2)

 

Bar,

E Kultiv. (m2)

 

Rrugë Sheshe (m2)

Stola ne parqe elulishte(cope)

 

Gardh I gjelebert

(ml).

 

 

Bare natyral

(m2)

 

 

 

 

Sera

(m2)

 

Gjelbërim rrugor

 

Siperfaqe tatale  e

Gjelberuar (m2)

Drurë

(copë)

Shkure

(copë)

900

4 370

11 045

237

170

59 019

400

2560

1120

105210Per ankesa dhe per me shume informacion kontaktoni Sektorin e Gjelberimit ne:

Eventet

<gusht 2021>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Se shpejti


Buletini Informativ